اخبار, صنعت پلیمر

اجلاس مدیران نگهداری و تعمیرات صنعت پتروشیمی

پلیمر

۲ برابری تولید و درآمدزایی پتروشیمی طی ۱۰ سال آینده!

اخبار پلیمر به نقل قول از خبرگزاری رساکالا مطابق مطالب زیر میباشد.

در تاریخ ۱۰ بهمن روز سه شنبه جناب حبیب اله بیطرف در بیست ‌وهشتمین اجلاس مدیران نگهداری و تعمیرات صنعت پتروشیمی در مشهد مقدس حضور به عمل آورد و همچنین از چند شرکت تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت در مشهد و از تاسیسات پایین ‌دست و بالا دست فعال در خانگیران، از دیگر برنامه‌های ایشان در این سفر دو روزه می باشد.

حبیب اله بیطرف در تاریخ ۱۰ بهمن روز سه شنبه در ۲۸ مین اجلاس مدیران نگهداری و تعمیرات صنعت پتروشیمی اظهار داشتند: در سال های اخیر مقدار فروش خارجی محصولات پتروشیمی از فروش داخلی آن افزایش یافته است که این امر نمایانگر این مسئله است که صنعت پتروشیمی در عرصه صادرات بسیار قوی میباشد.

 همچنین ایشان اضافه کرده اند که:

مورد اهمیت بودن صنعت پتروشیمی و ویژگی های ویژه آن  باعث میشود که مبحث تعمیرات و نگه داری  بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و همچنین فرهنگ نگهداری بیشتر از تعمیرات مورد اهمیت باشد.

حبیب اله بیطرف

به گفته جناب آقای حبیب اله بیطرف :

در حالی که ٩٠ درصد چرخه عمر طرح‌ها و تاسیسات در دوران بهرهه برداری قرار دارند، ٨۵ درصد ضوابط، مقررات فنی، دستورعمل‌های اجرایی، استانداردها و اقدام‌ها، در مرحله پدید آوری می باشند و این چرخه نیازمند اصلاح کردن است.

معاون وزیر نفت، بر ضرورت استقرار نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی به منظور ایجاد تحول در بهره‌ برداری، نگهداری و تعمیر تاسیسات پتروشیمی تاکید کرد.
وی افزون بر مزیت‌ها، به چالش‌های صنعت پتروشیمی به ویژه تامین پایدار خوراک اشاره کرد و ادامه داد که:

در صنعت پلیمر،هنوز هم در حوزه تحقیق و توسعه، مسئولیت‌های اجتماعی و تطابق آن با محیط‌های پیرامونی و حرکت به سمت استاندارد های بین‌ المللی، جای کار زیادی وجود دارد.

همچنین جناب بیطرف فرمود:

اگر شرکت پتروشیمی تمایل داشته باشد در جهت بهره ‌برداری از تاسیسات و با هدف انتقال فناوری به داخل کشور،خود را به صورت کوتاه ‌مدت به شرکتی بین‌المللی واگذار کند، با توجه به استفاده از نیروها و ظرفیت‌های داخلی، وزارت نفت از آنها حمایت خواهد کرد.
معاون وزیر نفت همچنین به سامانه EP که در جهت ساماندهی خرید و تدارکات کالا در وزارت نفت راه‌ اندازی شده هم اشاره کرد و گفت:

شرکت های پتروشیمی بهتر است که از این ظرفیت به وجود آمده استفاده کنند.

با رساکالا باشید تا از تمامی اخبار پلیمر مطلع شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید