اخبار, صنعت پلیمر

افزودنی ضد قارچ و میکروب پی وی سی

افزودنی

افزودنی پی وی سی چیست؟

در فرمولاسیون pvc معمولاً از افزودنی هایی مثل نرم کننده ها و روان کننده ها استفاده می شود که سبب رشد میکرو ارگانیسم ها در محصولات نهایی خواهند شد. این حملات میکروبی نیز باعث از بین رفتن ویژگی های فیزیکی و ظاهری پی وی سی خواهد شد. در ادامه این مطلب گروه رساکالا افزودنی را به شما معرفی خواهد کرد که بتواند از ایجاد این اشکالات جلوگیری کند.

افزودنی های ضد قارچ و میکروبی جهت پی وی سی

مواد ضد میکروبی VANQUISH™ و ZINC OMADINE™ در مقابل کپک ها ،قارچ ها و جلبک ها تاثیرات به سزایی را دارند و به شکل ویژه ای از پی وی سی محافظت خواهد کرد. این عملکرد نیز از طریق موارد زیر صورت می گیرد:

  • طیف وسیعی از فعالیت های ضد میکروبی.
  • بازده مناسب تر حفاظت در مقایسه با OBPA که افزودنی ضد میکروبی و ضد قارچی اکسی بیس فنوکسی آرسین می باشد.
  • دوام و تاثیر نگهداری بالا به ویژه در معرض تابش UV،شستشو و دفن در خاک

افزودنی

مزایای افزودنی های ضد قارچ و میکروبی

این مواد افزودنی به آسانی فرموله می شوند و محصول به شکل پودر یا مایع است که برای مایع با نرم کننده مخلوط می شود و بوی کمی دارد.
این مواد همچنین در دمای پردازش پی وی سی پایدار هستند و به آسانی با زنجیره های پی وی سی درگیر می شوند(به صورت پلاستیسول و یا پودر خشک).
این دو ماده افزودنی جایگزینی فوق العاده ای برای OBPA با طیف گسترده ای از فعالیت های ضد میکروبی برای محافظت از پی وی سی هستند.

آزمون های صورت گرفته :

برای نمونه آزمون دفن در خاک یک نمونه از حفاظت حاصل شده با VANQUISH™ در مقایسه با OBPA است. این آزمون نمایانگر محافظت عالی در برابر قارچ ها و جلبک ها در پی وی سی با گرید ضد میکروبی VANQUISH™ بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید