اخبار, شیرآلات

نکاتی جهت رفع افت فشار آب

فشار آب

یکی از مواردی که در هنگام استفاده از شیرآلات ممکن است با آن دست به گیبان باشید فشار آب کم در منازل و ادارات شما میباشد که این مورد در ساختمان های با تعداد طبقات بالا بیشتر اتفاق می افتد.مشکل فشار کم در ساختمان شما میتواند دلایل زیادی داشته باشد.پس حال باید با خود فکر کنیم که از چه طریقی به آسانی این مشکل را برطرف کنیم.ما با شما در ارائه راهکاری مناسب همراه هستیم.

عوامل موثر بر فشار آب »

۱-شیرآلات منزل شما عموما یا از علم شیر و یا از طریق شلنگ آب بیرون می آید.در نتیجه ممکن است رسوباتی  در سر علم شیرآب و یا توری شلنگ وجود داشته باشد و باعث شود فشار آب کم شود.

۲-مورد دیگر ممکن است به دلیل وجود تعداد واحد زیاد وطبقات زیاد در ساختمان باشد که در این مورد به دلیل استفاده همزمان چند واحد از آب میباشد.

۳-در مورد بعد میتوان به وجود مشکلاتی از قبیل وجود جرم و یا رسوبات در آبگرمکن و یا امکان خرابی آبگرمکن اشاره کرد.در این موارد فشار آیب سرد مناسب است در حالی که فشار آب گرم کاهش پیدا کرده است.

۴-یکی دیگر از عواملی که در افت فشار آب در منازل و آپارتمان های با تعداد طبقات بالا می تواند تاثیر گذار باشد، استفاده همزمان چندین واحد از آب باشد و همین مسئله در برخی نقاط و مناطق شهر میتواند به عنوان یکی از دلایل فشار کم آب باشد.

۵-در بعضی مواقع  وجود مشکلات در مغزی شیر باعث افت فشار در آب خواهد شد. و در صورتی که هیچ یک از موارد ذکر شده در بالا عامل افت فشار نباشند لذا خرابی مغزی شیرآلات و یا کارتریج شیرالات اهرمی می تواند عامل افت فشار آب باشد.

در نهایت میتوان به دلایل دیگری از قبیل وجود مشکل در لوله کشی ساختمان که عموما در ساختمان های قدیمی این مورد اتفاق میافتد، کنتور و یا به طور کلی کم فشار بودن آب یک منطقه هم را از دلایل کم فشاری آب منزل، ادارات، آپارتمان ها میباشد.

آب

اقدامات لازم جهت رفع افت فشار آب  »

اولین قدمی که میتوانید در جهت رفع این مشکل انجام دهید باز کردن توری و یا علم شیر و تمیز کردن آن میباشد.
همچنین میتوانید شیر پیسوار را نیز مورد بررسی قرار دهید و اگر دارای صافی هستند آنها را نیز تمیز نمایید.
اگر مشکل همچنان حل نشد، پیشنهاد می کنیم که مغزی شیر آب که در شیرآلات اهرمی به آن کاتریج گفته می شود و در شیرآلات غیر اهرمی همان مغزی نام دارد را تعویض نمایید.
رسوب گیری از آبگرمکن  و جرم گیری لوله های منزل هم میتواند در بهبود فشار آب و افزایش آن نیز کمک کند.

در انتها باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که استفاده از شیرآلات مناسب مانند شیرآلات رساکالا نیز نیز نقش به سزایی در ارائه فشار آب مطلوب در ساختمان شما را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید