اخبار, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

دوربینی با قابلیت های منحصر به فرد

دوربین

ثبت رویدادهای گذشته

یک شرکت هلندی به نام Roader یک مدل دوربین پوشیدنی به بازار عرضه کرده که امکان این را به شما می دهد که از رویدادهایی که ۱۰ ثانیه قبل پیش آمده فیلم تهیه کنید. شاید تمایل داشتید از یک اتفاقی مانند اولین حرف زدن کودکتان یا راه رفتنش فیلم بگیرید. ولی آن قدر زود واکنش نشان نداده اید که بیدرنگ گوشی هوشمندتان را بردارید و از حرکت کودک دلبندتان فیلم بگیرید. ولی با این مدل دوربین که به نام ماشین زمان تولید شرکت Roader نه فقط از زمان حال بلکه از زمان گذشته می توانید فیلم برداری کنید.

این کالای مدرن به وسیله ی شرکت هلندی رودر ساخته شده و در نمایشگاه‌ CES امسال رونمایی شده است. سیورد پیتسترا، مدیرعامل این کمپانی می‌گوید:

ماشین زمان پدیده ای است که حقیقتاً برای مردم الهام‌ دهنده است و به این علت ما به اندیشه[ساخت این کالا] افتادیم.

دوربین

عملکرد این دوربین منحصر به فرد

تا وقتی که این دوربین را پوشیده ایدو در حالت آماده گذاشته باشید فیلم برداری را ادامه می دهد.وقتی که رویدادی جذاب اتفاق افتاد تنها نیاز است دکمه ای که روی این دوربین قرار دارد را فشار دهید تا ۱۰ ثانیه پیش و ۱۰ ثانیه بعد را ضبط کند و فیلمی ۲۰ ثانیه ای را به شما تحویل می دهد.

این دوربین فوق العاده فیلم ها را در دو تیراژ با دو کیفیت متفاوت ضبط می کند. یک تیراژ با کیفیت۶۴۰ در ۶۴۰ پیکسل و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه است. که یکراست به وسیله ی بلوتوث به گوشی هوشمند شما می فرستد. شما می توانید این تیراژ از فیلم ضبط شده را روی گوشی هوشمند خود ببینید و به این نتیجه برسید که تمایل دارید این فیلم را ذخیره کنید یا نه. اگر تمایل داشتید این فیلم را داشته باشید می‌توانید تیراژ ثانویه را که کیفیت ۱۰۸۸ در ۱۰۸۸ پیکسل و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه است روی گوشی‌  هوشمندتان ذخیره کنید. این دوربین منحصر به فرد از سیستم‌عامل‌ اندروید و آی او‌اس حمایت می‌کند.

بیشتر دوربین های پوشیدنی به طور معمول دو مورد در دسترس شما قرار می دهند: یکی اینکه به شکل مداوم ویدئو ضبط می کند و بعد بایستی مدت زمان طولانی را به ویرایش آن بپردازید یا بایستی انتظار بکشید تا آن زمان مورد نظر برسد هر چه اگر سریعا اقدام نکنید شانس زیادی برای ضبط آن لحظه ندارید.

ایده‌ی ساخت این دوربین بعد از حادثه‌ی غیرمنتظره و حیرت آور شهاب‌سنگ چلیابینسک به فکرشان رسید. مقصود آن‌ها ساخت محصولی بوده که قادر باشد از گذشته فیلمبرداری کند و احتیاجی به ثبت مداوم ویدئو نیز نداشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده

این دوربین از یک باتری ۲۳۵۰ میلی آمپر ساعتی تشکیل شده که به شما این امکان را می دهد مه به مدت ۶ الی ۷ ساعت از آن بهره ببرید. در حقیقت دوبرابر دوربین های پوشیدنی دیگر شارژ نگه می دارد. سنسور به کار رفته در این دوربین فوق العاده ۸ مگاپیکسلی است و زاویه‌ی آن هم ۱۲۰ درجه می باشد. سنگینی این دوربین ۸۵ گرم می باشد. قیمت آن ۲۰۰ دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید