تجهیزات کشاورزی

علف زن

علف زن

چطور حاشیه‌زن یا علفتراش مناسب خودم را انتخاب کنم؟

سریع‌ترین و راحت‌ترین راه چیدن چمن و علف‌های هرز یا حتی برداشت یونجه استفاده از دستگاه علفتراش است. از سوی دیگر، دستگاه حاشیه‌زن محدودیت‌های یک دستگاه چمن‌زن را ندارد، می‌تواند تمام علف‌ها و چمن‌های کناره را به خوبی بچیند؛ اگر چه کیسه یا سبدی برای جمع کردن چمن به طور هم‌زمان ندارد.

مساحت زمینی که قصد اجرای عملیات را در آن دارید و همین‌طور حجم و نوع علفی که باید چیده شود نقش مهمی در انتخاب دستگاه علفزن شما بازی می‌کند. تنوع دستگاه در بازار سبب شده تا دسته‌بندی کاری شامل سبک کار، سنگین کار و چند منظوره برای دستگاه‌های علف‌تراش به وجود آید.

کدام مدل علفزن مناسب شرایط کاری من است؟

قبل از این که دستگاه علفزن را انتخاب کنید، معین کنید که دستگاه را برای چه کاری نیاز دارید. اگر مساحت کاری بالایی دارید، در محیط کار فنس، موانع سخت و محل‌هایی با دسترسی مشکل دارید و یا اپراتور حرفه‌ای هستید، بدون شک یک دستگاه علفتراش پشتی با شافت مستقیم بهترین انتخاب شماست. اگر دستگاه را برای مصارف خانگی نیاز دارید توصیه می‌کنیم یک دستگاه علفزن دوشی با شافت مستقیم یا خمیده بسته به راحتی خودتان تهیه کنید زیرا کار کردن با آن ساده‌تر است.

علفزن شافت مستقیم برای علفزنی در نقاطی که دسترسی آسان ندارند مانند مجاور دیوارها، پشت درختان و زمین‌های فنس کشیده شده مناسب است. این نوع شافت فاصله بیشتری بین اپراتور و زمین ایجاد می‌کند و اپراتور کمتر در معرض برخورد با اجسام سخت و بقایای تراشیده شده قرار می‌گیرد.

بسیاری از مصرف کنندگان اعلام کرده‌اند که کار با علفزن شافت خمیده ساده‌تر است. و البته حقیقت دارد، کنترل کردن علفزن شافت خمیده راحت‌تر است و این دسته از علفزن‌ها سبک‌تر هم هستند. مانورپذیری بهتری هم در اطراف بستر گیاهان و کناره‌ها دارند. راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را در دست بگیرید و بر آن مسلط خواهید بود اما ایمنی کمتری در مقایسه با علفزن شافت مستقیم دارند.

انواع علفزن:

دروگر چهار چرخ علف چین ۶۲۲

دروگر

دروگر برتولونی

دروگر دو چرخ GF1

تیلر دروگر دو چرخ BCS720

دروگر سه چرخ علف چین ۶۲۲

دروگر سه چرخ گندم چین ۶۲۲

دروگر چهار چرخ گندم چین ۶۲۲

دروگر بافه بند پشت تراکتوری

علف زن، یونجه زن پشت تراکتوری

تیلر،دروگر دو چرخ BCS740

دروگر دو چرخ ۶۱۵LMAX

دروگر BCS615

دروگر ۶۲۰

دروگر یوروسیستم ۵۰۲

دروگر کلتیواتور BCS728

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید