اخبار, پاشنده

روش های حفاظت “فعال” برای مقابله با سرمازدگی درختان میوه

سرمازدگی درخت میوه

مهمترین روش های حفاظتی فعال برای مقابله با پدیده سرمازدگی در درختان میوه :

۱٫بخاری ها

کار گذاشتن بخاری یا پلارهای باغی در قسمت های مختلف باغ و سوزاندن موادی همچون چوب، نفت یا گازوییل موجب گرم شدن باغ می گردد. این روش در مناطق سردسیری ممکن است تاثیر زیادی نداشته باشد اما در مناطق نیمه گرمسیری مثلا در باغات مرکبات، انار، انجیر، زیتون و غیره میتواند موثر باشد.

۲٫دستگاه چاهک معکوس

فلزی استوانه ای شکل با ارتفاع حدود ۲ متر از سطح زمین به طور ثابت در باغ نصب می شود و شعاع حدود ۲ تا ۴ کیلومتر را پوشش می دهد. هنگام شب ، زمانی که هوا سرد می شود دستگاه روشن شده و هوای سرد باغ را که در ارتفاع پائین قرار دارد به صورت مکشی از داخل باغ به خارج منتقل می کند تا هوای گرم که در ارتفاع بالای باغ وجود دارد جایگزین هوای سرد شود وپس از دقایقی دمای کل محدوده چند درجه افزایش می یابد.

درختان میوه

۳٫آب پاش ها

پاشیدن آب بر روی شاخه های درختان میوه در دمای صفر درجه سانتیگراد موجب تشکیل یخ می شود. به ازای هر لیتر آب که یخ می شود ۸۰ کیلو کالری گرما آزاد می شود. گرمای آزاد شده موجب گرم شدن اجسامی که در تماس با آب هستند میشود در ضمن تشکیل یک لایه نسبتا عایق یخ در اطراف جوانه موجب میشود تا دمای جوانه از صفر درجه سانتیگراد پایین نیاید برای این منظور میتوان از سیستم آبیاری بارانی استفاده کرد و یا توسط محلول پاشها روی درختان میوه آب پاشید. پاشیدن آب باید در دمای صفر درجه سانتیگراد انجام گیرد.

۴٫آبیاری سطحی

۵٫عایق سازی با کف

۶٫مه سازها

۷٫روش های ترکیبی فعال: در شب های که احتمال بروز سرما می باشد با سوزاندن کاه و مواد دیگر و ایجاد دود در هوای باز، ذرات معلق در هوا بیشتر شده در نتیجه انعکاس حرارت به سمت آسمان تقلیل می یابد. زیرا تشعشع حرارت که با طول موج های بلند به طرف آسمان منعکس می شود توسط ذرات هوا جذب شده و دمای باغ را حفظ می کنند.

۸٫استفاده از بالگردها در کشورهای پیشرفته

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید