اتصالات, اخبار, لوله

درمورد هایپالون چه می دانید؟(بخش دوم)

پلیمرها

در طبیعت و صنعت موادی مثل فلزات و پلاستیکها براثر عامل های محیطی یا فرایندی به شکل پیوسته مورد تخریب و خوردگی قرار می گیرند. یکی از شیوه های مقابله با پدیده خوردگی پوشش سطوح به وسیله مواد محافظت کننده است.

پلیمر

موارد استفاده از لاستیک پلی اتیلن کلروسولفونه در عرصه های مختلف

از این لاستیک در عرصه های بسیار زیادی استفاده می شود. استفاده ی عمده آن در قایق های بادی و بالشتک هوای در هاورکرافت است. از جمله موارد کاربرد این لاستیک در اقسام شیلنگ های منتقل کننده ی مواد شیمیایی، اقسام روغن ها، پوشش سقف ساختمان ها، بدنه استخرها، درون لوله های انتقال مواد شیمیایی، اقسام واشر، لباس های مقاوم به مواد شیمیایی، لباس های مقاوم در مقابل نفوذ گازهای خطرناک و … است.

لاستیک هایپالون

لاستیک هایپالون در ۲مورد گوناگون شیلنگ به کار می رود:

  1. شیلنگ های منتقل کردن قدرت
  2. روکش شیلنگ سوخت

شیلنگ منتقل کننده ی قدرت حاوی  پخت پراکسیدی است و از مانایی فشاری، استقامت در مقابل پیر شدگی حرارتی، استقامت خمشی و استقامت به روغن مناسب برخوردار است. پوشش های محافظ شیلنگ سوخت تشکیل شده از تترون A/HVA 2 است و جهت چسبندگی میان لایه ها و دستاوردها مصرف می شود.

پوشش غلتک های صنعتی

فرمول این گونه آمیزه جهت مصارف عمومی و پوشش ضد گرمایشی در غلتک های صنعتی می باشد. همین طور چنانچه در ناحیه ی مورد استفاده انتظار برخورد با آب یا اسید باشد می توان در فرمول آن از مونواکسید سرب بهره برد.

روکش کابل

برخی موارد در فرمولاسیون از سیلیکات به دلیل دست یافتن به مدول بالا و ازدیاد طول پایین استفاده می کنند. رنگ این دستاورد بر طبق سفارش خریدار تهیه می شود.

پوشش سقف

به دلیل دوام و استقامت بسیار عالی در وضعیت خام این لاستیک، هایپالون پخت نشده یکی از گزینه های عالی جهت پوشش سقف کرده است. به غیر از این با استفاده از دوده استقامت این ماده در مقابل اشعۀ ماوراء بنفش به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “درمورد هایپالون چه می دانید؟(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید