اخبار, تکنولوژی هوشمند

جدیدترین محصول اسنپ چت

عینک اسنپ چت

عینک اسنپ چت

اسنپ‌چت دیگر یک برنامه‌ی پیام‌رسان و شبکه‌ی اجتماعی نیست. شرکت اسنپ‌چت از اولین محصول سخت افزاری خودش رونمایی کرد. یک عینک آفتابی جذاب که قابلیت فیلم‌برداری دارد و با نام Spectacles شناخته می‌شود. از ویژگی‌های این عینک آفتابی می‌توان به قابلیت فیلم‌برداری آن اشاره کرد. این عینک ۱۳۰ دلاری توانایی فیلم‌برداری تا ۱۰ ثانیه را دارد.شرکت اسنپ‌چت همزمان با معرفی این عینک آفتابی هیجان انگیز نام خودش را هم به اسنپ تغییر داد. این موضوع نشان می‌دهد که در آینده قطعا شاهد محصولات بیشتری از طرف اسنپ خواهیم بود.

اسنپ چت

قابلیت های این محصول

عینک Spectacles  به یک دکمه مجهز شده که با فشار دادن آن می‌توانید تا ۱۰ ثانیه فیلم بگیرید. زاویه دید دوربین آن هم ۱۱۵ درجه است که به زاویه دید چشم‌های انسان بسیار شبیه است. همچنین این عینک فیلم‌های دایره شکل ضبط می‌کند که شباهت زیادی به چیزی که چشم انسان می‌بیند، دارند. با این عینک می‌توانید لحظه‌های خاص خودتان را ثبت کنید.

برنامه‌ی پیام‌رسان و شبکه‌ی اجتماعی اسنپ‌چت بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد و این میزان هر روز بیشتر می‌شود. این شبکه‌ی اجتماعی در حال حاضر پتانسیل زیادی برای بزرگ‌تر شدن دارد و از هم اکنون نظر بسیاری از جوانان و نوجوانان را به سمت خودش جلب کرده است. عرضه‌ی محصولات جانبی آن هم باعث می‌شود که افراد بیشتری از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده کنند.

مقایسه ی عینک Snapchat با عینک گوگل در پنج قدم

عینک دوربین دار اسنپ چت با عینک گوگل تفاوت های عمده ای دارد. گوگل عینک واقعیت مجازی خودش رو در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد که برای آن زمان بسیار جالب و عجیب بود. اما عینک گوگل در نهایت با شکست مواجه شد. دلایلی از قبیل: قیمت گران – ۱۵۰۰ دلار- ممنوعیت در برخی مکان های عمومی، ایجاد چهره ای زننده برای کاربران عینک و .. منجر به عدم موفقیت گوگل شد.

  • Spectacles بسیار ارزان تر از عینک گوگل است.

مدیرعامل اسنپ به نسل اول عینک تولیدی خود به چشم یک اسباب بازی نگاه می کند و قیمت آن را هم متناسب با این نگاه تعیین کرد. در حالی که گوگل روی نسل اول عینک خود که به نحوی یک کشف هم به نظر می رسید، قیمتی برابر یک کامپیوتر گذاشت، چیزی حدود ۱۵۰۰ دلار. عینک اسنپ قیمتی حدود ۱۲۹ دلار دارد و این باعث می شود تا راحت تر در اختیار عموم قرار گیرد.
این قیمت معادل یک عینک Rayban است در حالی که Rayban خاصیت تصویر برداری و به اشتراک گذاری تصاویری که با آن می بینید را ندارد.
حتی مدیرعامل اسنپ گفت اگر این قیمت باز هم برای عموم زیاد بود، تعدادی محدود از این محصول را در حراجی ها به فروش می رساند تا مصرف کننده قیمت کمتری پرداخت نماید. با پشتیبانی کمتر و قیمت گذاری منطقی می توان معاملات تجاری خوبی را برقرار کرد.

  • Spectacles ظاهر بهتری از مشابه خود در گوگل دارد.

مطمئنا هنوز به این فکر می کنید که طراحی عینک اسنپ بسیار با مدل عینک مورد علاقه تان تفاوت دارد، اما همین طراحی بسیار زیبا تر از عینک گوگل است. طرحی که باعث می شد تا عکس هایی که با آن عینک انداخته می شد کسل کننده باشند. به بیان دیگر، عینک اسنپ بسیار به مد و فشن نزدیک است و در ۳ رنگ ارائه شده است: سرخ مایل به زرد، سبزآبی و مشکی.

اسنپ چت

  • فیلم برداری با عینک گوگل، اصلا مشخص نیست درحالی که اسنپ این مشکل را حل کرده است.

این بدترین ویژگی گوگل است، زیرا با این ویژگی در مکان های عمومی حق مردم ضایع می شود. عینک گوگل وقتی شروع به فیلم برداری می کند، هیچ نشانه ای در ظاهر آن مشخص نمی شود، برای همین نمی توان تشخیص داد که دارنده ی عینک در حال فیلم برداری است یا نه!
اما در عینک اسنپ به محض شروع فیلم برداری، چراغ های ریزی که روی آن قرار دارد روشن می شود. با استفاده از این قابلیت، فیلم برداری با عینک، دیگر کاری پنهانی نمی شود.

اسنپ چت

  • عینک گوگل کارهای زیادی انجام می دهد در حالی که عینک اسنپ تنها یک کار می کند.

وقتی کسی از عینک گوگل استفاده می کند، معلوم نیست در حال انجام چه کاری است، فیلم برداری می کند، عکس می گیرد، ایمیل و نوتیفیکیشن هایش را چک می کند یا در حال استفاده از گوگل مپ است تا او را به آدرسی که می خواهد هدایت کند. هیچ وقت نمی توانید بفهمید فردی که آن عینک را زده، مشغول به انجام چه کاری است.اما هر کس که عینک اسنپ را استفاده کند، کاملا مشخص است که چه کاری انجام می دهد. حتما در حال فیلم برداری است.
به هرحال دانستن بهتر از ندانستن است!

  • شارژر عینک گوگل مانند شارژ تمام موبایل هایی است که تا به حال دیده اید.

شارژر عینک گوگل بسیار خسته کننده است و نمی توان آن را میان شارژر موبایل ها پیدا کرد.آن را با شارژر عینک اسنپ مقایسه کنید.بسیار با مزه و هوشمندانه طراحی شده است. خیلی جالب است که تیم اسنپ ابتکاری به این زیبایی در شارژر به خرج داده است.
کیف عینکی که عینک را شارژ می کند!
اسنپ درباره ی اینکه عمر باطری عینکش چقدر است، اصلا حرفی نزده است. اما اگر فرض کنیم این عینک هم اندازه ی عینک گوگل یعنی ۴ ساعت باطری دارد، شارژ کردن آن بسیار راحت تر از عینک گوگل است.

اسنپ چت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید